Teatr BOTO

0
285
Teatr Boto Sopot trójmiasto atakcje turystyczne
Źródło: boto.art.pl

Teatr BOTO, zlokalizowany w samym sercu Sopotu, tuż obok fontanny Jasia Rybaka i stanowi ważny obiekt kulturalny dla całego Trójmiasta oraz regionu Pomorza. Mimo, że scena teatralno-koncertowa nie należy do największych (jego powierzchnia wynosi jedynie 130m2) przyciąga co roku tłumy turystów, głównie miłośników sztuki.

Obiekt został założony w roku 2010, przez grupę artystów chętnych podjęcia dialogu z widzem oraz wystawiania odważnych spektakli, które nie są zawsze odpowiednie dla dużych instytucji. Aktorzy podejmują różne, często kontrowersyjne tematy trafiające w gusta większości środowisk zarówno artystycznych jak i naukowych, co czyni to miejsce wyjątkowym i niebanalnym. Fundacja Teatru BOTO ma też za zadanie organizację Festiwalu i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction. Jest to zestawienie interdyscyplinarne, skupiające się na sztukach dokumentalnych, łączących literaturę faktu, media i teatr. Ważną rolę odgrywają tu też Sopockie Konwencje Teatralne, czyli przegląd prezentujący najciekawsze spektakle o małej formie z całej Polski, z którego Teatr BOTO bardzo często czerpie inspirację. Projekt trafia także do najmłodszych odbiorców, chętnych poświęcić swój czas na sztukę teatralną dzięki organizowanym warsztatom „BOTO dla młodych”.

Teatr Boto Sopot
Źródło: www.trojmiasto.pl

W placówce odbywają się też liczne wydarzenia cykliczne takie jak poniedziałkowe, bluesowe jam sessions lub czwartkowe jazzowe jamy. W piątki natomiast można uczestniczyć w koncertach jazzu lub muzyki alternatywnej. W obiekcie mieści się też Baroteka z przestrzenią wystawienniczą, w której można miło spędzić czas przy piwie lub oranżadzie.

Scena teatru Boto Sopot atrakcje
Źródło: www.trojmiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj