LUKSUSOWY GRAND HOTEL

Grand Hotel to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Hotel wybudowano w latach 1924 – 1927 dla gości pobliskiego kasyna – jako najdroższy i najbardziej luksusowy obiekt nad Zatoką Gdańską. Był to wówczas najbardziej luksusowy i wytworny hotel w całym Trójmieście.

Grand Hotel Sopot
Grand Hotel Sopot, źródło: wikipedia, autor: Wisniowy

Hotel wychodzi wprost na plażę i Zatokę Gdańską, kilka minut spacerem od słynnego sopockiego molo i deptaka przy ulicy Monte Cassino. Hotel położony jest nad brzegiem w sąsiedztwie słynnego sopockiego molo, przy samej plaży, a jednocześnie w centrum miasta zaledwie kilkaset metrów od najbardziej popularnej ulicy Sopotu. Grand Hotel w Sopocie ma kolorową i bogatą historię.

We wrześniu 1939 roku w hotelu tym mieściła się Kwatera Główna Adolfa Hitlera, w latach 1944-1945 hotel pełnił rolę wojskowego szpitala ewakuacyjnego. Od 1965 przez wiele lat pełnił rolę zaplecza hotelowo-restauracyjnego dla Międzynarodowego Festiwalu Piosenki. Gośćmi tego hotelu były największe sławy światowej muzyki, oraz przywódcy wielu krajów łącznie z Fidelem Castro i Władimirem Putinem. Nie sposób wymienić wszystkim ponieważ monarchów, mężów stanu oraz znamienitych gwiazd estrady i filmu były tutaj setki. Wszystkich przyciągały otoczenie i sława tego miejsca.

ODNOWIONY GRAND HOTEL

Obecnie odrestaurowany z niezwykłą starannością pięciogwiazdkowy hotel nosi nazwę Sofitel Grand Sopot. W hotelu znajduje się restauracja , bar, sala balowa, kasyno i wielofunkcyjne sale konferencyjne mogące gościć do 300 osób. Podczas pobytu w hotelu można skorzystać z różnorodnej gamy zabiegów rewitalizujących oraz upiększających W hotelu mieści się bowiem centrum odnowy z fantastycznym basenem, a podczas sezonu letniego goście mogą korzystać z prywatnej plaży, znajdującej się na wprost hotelowego ogrodu. Ponadto goście mogą korzystać z sauny suchej, łaźni parowej oraz lodowej kąpieli i siłowni.

Pięciogwiazdkowy hotel Sofitel Grand Sopot ma do dyspozycji gości jest 127 klimatyzowanych pokoi z widokiem na morze i park, zachwycających elegancją i komfortem. Hotel urzeka pieczołowicie odrestaurowanymi wnętrzami, niepowtarzalną atmosferą morskiego kurortu oraz wspaniałym widokiem. Ten usytuowany w nadmorskim parku hotel, stał rozpoznawalnym punktem Trójmiasta, oraz synonimem klasy i luksusu.