SOPOCKA PLAŻA

Sopocka plaża jest jedną z największych atrakcji tego nadmorskiego uzdrowiska. To właśnie w to miejsce każdego roku ściągają całe tłumy spragnionych słonecznych kąpieli turystów. Rzeczywiście sopocka plaża jest jedną z najatrakcyjniejszych na polskim wybrzeżu. Opalającym się turystom towarzyszy morza szum, ptaków śpiew oraz wspaniały widok na zatokę gdańską. Sopocka plaża rozciąga się na całej długości miasta i osiąga ponad 4 kilometry.

Plaża sopot
Plaża Sopot, źródło: wikipedia, autor: kkic

Plaża w połowie przedzielona jest słynnym sopockim molo, zaś od strony miasta odgrodzona jest pasmem piaskowych wydm. Plaża dzieli się na plażę północną, odbiegającą od molo w stronę Gdyni, i plażę południową, która biegnie w kierunku Gdańska. Złocista, piaszczysta, szeroka plaża to prawdziwy raj dla turystów. Wspaniałe warunki znajdą tu zarówno wielbiciele biernego opalania jak i amatorzy aktywnego wypoczynku nad brzegiem morza.

Na sopockiej plaży jest bowiem szereg licznych atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o wypoczywających tu turystach. W sezonie letnim plaża jest strzeżona praktycznie na całej swej długości. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wyposażeni w sprzęt ratowniczy i łodzie motorowe. Funkcjonuje tu również jedyna w Trójmieście nawodna karetka z lekarzem, tu też znajduje się centrum Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Wodnego.

Dzięki temu wypoczywający tu turyści mogą czuć się bezpieczniej. Sopocka plaża obfituje w przeróżne atrakcje umilające czas urlopowiczom. Jednym słowem nie sposób jest się tu nudzić. Mamy tu bowiem możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i leżaków. Do dyspozycji są boiska sportowe, zjeżdżalnie, oraz liczne atrakcje dla dzieci. Funkcjonuje tu również szkoła sportów wodnych gdzie można nabyć nowe umiejętności.

Sopot plaża
Plaża w Sopocie, źródło: Wikipedia, autor: Tommy jr

Na plaży organizowane są liczne zabawy i atrakcje sportowe takie jak turnieje siatkowej i nożnej piłki plażowej, czy biegi przełajowe. Przy plaży i w pobliżu niej usytuowane są liczne punkty gastronomiczne, w których to można nabyć przekąski i zimne napoje. Sopocka plaża to miejsce gdzie często odbywają się różnego rodzaju imprezy rozrywkowe, koncerty i festyny. Tego rodzaju imprezy odbywają się przede wszystkim na wspomnianym już powyżej sopockim molo.

Sopocka plaża to wspaniałe miejsce wypoczynku i dobrej zabawy. Piękne widoki, czyste powietrze i złocista plaża sprzyjają wczasowiczów. O wyjątkowości i uroku tego miejsca może świadczyć fakt, że sopockie kąpieliska wielokrotnie nagradzano prestiżową międzynarodową nagrodą Błękitnej Flagi. Z pewnością warto więc odwiedzić tę przepiękną plażę.