AQUAPARK W SOPOCIE

Choć morze i szeroka, piaszczysta plaża są głównymi atrakcjami, które przyciągają do Sopotu turystów nie stanowią one jedynej rozrywki w tym mieście. Dla tych, którzy szukają czegoś więcej Sopot oferuje Aquapark z licznymi wodnymi atrakcjami zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Sopocki Aquapark zastał uruchomiany w 2002 roku i oferuje kompleksowe usługi z zakresu rekreacji i relaksacji wodnej.

Aquapark Sopot
Aquapark w Sopocie, źródło: facebook, Aquapark Sopot

Główna część Parku to różnej wielkości baseny, które połączone są ze sobą kanałami przepływowymi oraz mostkami, co pozwala na swobodne przemieszczanie się gości przebywających w strefie basenowej. Baseny rekreacyjne oferują takie atrakcje jak bicze wodne, sztuczny prąd rzeczny, leżanki do hydromasażu, wodny plac zabaw, oraz zjeżdżalnie rurowe.

W sopockim Aquaparku znajduje się też jedyna w Polsce sztuczna rzeka o długości 71 metrów i różnicy poziomów 6 metrów. Woda w krętym korycie dzikiej rzeki przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę. Przebywanie w sztucznej rzecze daje wrażenie kąpieli w naturalnym górskim potoku. Największą atrakcją dla najmłodszych i nie tylko są zjeżdżalnie wodne. Niektóre z nich przeznaczone są jedynie dla amatorów ostrej i szybkiej jazdy, a korzystanie z nich przysparza wielu emocji i niepowtarzalnych wrażeń.

Baseny w Sopocie aquapark Sopot
Baseny w Sopocie, źródło: www.aquaparksopot.pl

Sopocki Aquapark to idealne miejsce dla relaksu i rozrywki. Hydromasaże i bicze wodne zapewniają oczyszczenie i całkowite odprężenie organizmu, a zjeżdżalnie niezapomniane emocje. Każdy, w zależności od potrzeb znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Korzystanie z atrakcji jakie oferuje Aquapark to doskonała zabawa i relaks w jednym. To idealne rozwiązanie nie tylko na pochmurne i deszczowe dni.