Dworek Sierakowskich

0
259
Dworek sierakowskich Sopot atrakcje turystyczne trójmiasto

Znany wszystkim Sopocianom Dworek Sierakowskich jest jednym z najstarszych budynków w Sopocie. W obiekcie udało się zachować wiele zabytkowych i wartościowych przedmiotów, takich jak: kaflowe piece z końca XVIII w., liczne okucia metalowe, stiukowe fasady, rozeta i malowidła na suficie. Na dzień dzisiejszy, Dworek jest siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Sopotu oraz uchodzi za jeden z najbardziej zaangażowanych w życie i kulturę miasta obiekt.

Odbywa się tu niezliczona ilość imprez i wydarzeń, głównie cyklicznych jak np.: Wiersze na Piętrze czy Czwartkowe Wieczory Muzyczne i Teatr przy Stole, o których warto poznać kilka informacji.

Czwartkowe Wieczory muzyczne są to kameralne koncerty muzyki poważnej. Impreza odbywa się w Dworku od początku działalności Towarzystwa Przyjaciół, czyli około 40 lat. Co roku odbywa się około 52 występów, w których udział biorą m.in. profesorowie i studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Dworek sierakowskich Sopot

Teatr przy Stole to kolejne cykliczne wydarzenie, jednak nastawione na spektakle teatralne. Odbywa się w każdy drugi poniedziałek miesiąca, a celem występów jest rozpowszechnianie wiedzy o współczesnej dramaturgii polskiej i światowej. Organizatorką i autorką projektu jest teatrolog i profesor UG Małgorzata Jarmułowicz.

Wiersze na Piętrze organizowane są co tydzień, stanowiąc cykl spotkań, na których uczestnicy mają szansę brać udział w wieczorach poetyckich i autorskich oraz niekiedy w małych koncertach lub spektaklach parateatralnych.

Na ścianach Dworku Sierakowskich, dzięki galerii sztuki współczesnej wystawiane jest rocznie około 12 wystaw i wernisaży, które zawierały prace artystów z Trójmiasta jak i całej Polski.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też kameralna kawiarnia artystyczna Młody Byron. Dostępna jest w niej plaża w środku miasta, najwyższej jakości trunki, pyszne domowe ciasta, desery i koktajle. Organizowane są też długie wieczory poetyckie i muzyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj