Hipodrom

4
268
Hipodrom Sopot
Źródło: http://www.hipodrom.sopot.pl/

Hipodrom to obiekt z wieloletnią tradycją i ciekawą historią, sięgającą początku XX w. Jest to także symbol szybkiego rozwoju i innowacyjności w Sopocie. Zlokalizowany w samym sercu Trójmiasta, na co dzień odznacza się spokojem i ciszą. Na czas wyścigów, miejsce przepełnia się tabunami ludzi, zafascynowanych przebiegiem imprezy. Miejsce jest warte zobaczenia, ze względu na zabytkowy teren toru wyścigowego oraz malowniczy krajobraz widoczny z trybun stadionu. Jest to także jedyny w Europie stadion nastawiony na jazdę konną z widokiem na morze.

Hipodrom Sopot atrakcje turystyczne
Źródło: www.wikipedia.pl

Hipodrom to miejsce, w którym dzieci oraz dorośli mogą nauczyć się jazdy konnej, dzięki zajęciom prowadzonym przez szkółki jazdy. Lekcje odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Możliwe są też lekcje dla obcokrajowców, w językach angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

W swojej ofercie stadion ma także zajęcia z hipoterapii. Jest to psychoruchowe działanie rehabilitacyjne, mające pozytywny wpływ na naszą psychikę, sensorykę, działalność ruchową i społeczną.

Hipodrom w Sopocie
Źródło: http://www.hipodrom.sopot.pl

Możliwe jest także pozostawienie swojego konia w specjalnym pensjonacie, działającym na terenie stadionu. Profesjonalna usługa może zająć się zwierzęciem, używając nowoczesnych boksów w rekreacyjnych i sportowych stajniach. Powstały one dzięki rewitalizacji Hipodromu w 2013r.

Stajnie na Hipodromie Sopot atrakcje turystyczne
źródło: www.trojmiasto.pl

Podczas wchodzenia na obiekt trzeba jednak pamiętać o zachowaniu ciszy, spokoju i nie płoszeniu koni, ponieważ miejsce powstało szczególnie dla nich!

Wydarzenia Sopot Hipodrom atrakcje turystyczne
Źródło: www.esopot.pl

4 KOMENTARZE

  1. Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni sa ludzie, ktorzy je urzeczywistniaja. Twoj blog jest tego wspaniałym przykładem…

  2. Prowadzę kilka blogów i forów i pozwalam ludziom pisać na nich swoje komentarze. Regularnie sprawdzam i usuwam wszelkie przekleństwa itp. Proszę również komentatorów, aby nie pozostawiali żadnych obraźliwych warunków na blogach/forach.. Niemniej jednak, czy nadal jestem prawnie odpowiedzialny za treści na moim blogu/forach, jeśli napiszą zniesławiający komentarz lub obraźliwe komentarze?. Wielkie dzięki..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj