Dom zdrojowy wybudowano w roku 1824. Od tego czasu przeszedł wiele modernizacji oraz zmian. Został także podpalony w 1945r w wyniku działań wojennych, co zdewastowało budynek w całości. Dopiero w 2006r. postanowiono przystąpić do budowy „kolejnego” Domu zdrojowego, który jest już 4 odsłoną tego projektu.
Wyglądem i stylem bardzo przypomina swojego poprzednika. Obiekt ma 5 kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną, którą stanowi parking. Budynek połączony jest z Hotelem Sheraton, a jego powierzchnia wynosi 10 105 m2. Znajdujący się zaledwie kilka metrów od słynnego sopockiego Molo, Dom Zdrojowy pełni wiele funkcji w życiu całego Sopotu. Mieszczą się w nim lokale takie jak: informacja turystyczna, Państwowa Galeria Sztuki, Spa, Centrum konferencyjne, punkt widokowy oraz lokale restauracyjne.
Warta uwagi jest także Pijalnia wód Solankowych, znajdująca się na III piętrze Domu Zdrojowego. Dostępna do zasmakowania jest tu Woda wypływająca samoczynnie ze zdroju św. Wojciecha, 800 metrów pod ziemią. Podawana w wielokrotnie rozcieńczonej formie, dzięki swoim leczniczym właściwościom uzupełnia ważne składniki w naszych organizmach. Solanki są szczególnie pomocne dla osób cierpiących na cukrzycę oraz tych mających problemy z układem pokarmowym. Swoje atrybuty zawdzięcza składowi, w którym odnajdziemy znaczne ilości jodu i bromu, jak również magnezu i potasu. Solanka ze zdroju św. Wojciecha dostępna jest także w Parku Południowym do inhalacji podczas spaceru oraz w Wojewódzkim Zespole Reumatologicznym.